“Hep Sanat, Nar Sanat” sloganını benimseyen ve toplumda sanatın hak ettiği yere ulaşabilmesi için maddi ve manevi imkânları sonuna kadar zorlamaya çalışan derneğimiz; 26 Ağustos 2009 tarihinde Bakırköy’de yaşayan sanatçılar ve sanatseverlerin bir araya gelmesi ile kurulmuştur.

Bir STK olmanın bilinci ile hareket eden kurucu üyelerimiz; yasal zorunlu metinlerin dışında, tamamen toplumun sanatla buluşması anlamında titizlikle çalışarak dernek tüzüğümüzü hazırlanmıştır.

Kurucularımız , dernek tüzüğünde açık ve net olarak ” gelirinin % 80’nini yine sanatla ilgili faaliyetlere harcamak zorunda” olduğunu yazma cesaretini gösteren Bakırköy merkezli ilk dernek olmanın haklı gururunu taşımaktayız.

STK olmanın temel sonuçlarından olan bağımsızlık bilincine olan inancımızdan dolayı Halkın ve sanatın gücü dışında hiç bir otorite ve güce sığınmadığımız gibi, Halk dışında hiç bir otorite ve güçten destek beklememekteyiz

Derneğimizin faaliyetlerini bağımsız olarak sürdürebilmesi için Bakırköy’de bir ilki (Bir dernek tarafından kurulan M.E.B. Onaylı Sertifika vermeye yetkili kurulan ilk kurs) gerçekleştirmiş ve sanat eğitimi veren Kurumlara örnek olmak amacıyla derneğimizin sahibi olduğu “ME.B. Özel Nar Sanat Eğitim Kursu” adı ile 2010 yılından başlayarak sanat eğitimleri vermeye başlamıştır. STK’mızın sahibi olduğu kursumuzun geliri tamamen derneğimizin kontrolü altında olup giderler dışındaki gelir tüzüğümüz gereği  yine sanata harcanmaktadır.

Yaptıklarımız, yapacaklarımızın delilidir!

Tüm zorluklara rağmen kurulduğumuzdan bu yana, tüm engellemelere ve baskılara rağmen derneğimiz çalışmalarına yasal sorumluluklarının yanı sıra sanat adına toplumun kendisine yüklediği sorumluluklarını yerine getirmeye çalışarak devam etmektedir…

Sanatla Kalın